Zum Inhalt springen
Start » Премія журналу «SPIEGELUNGEN» («ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ») для мініпрози 2020

Премія журналу «SPIEGELUNGEN» («ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ») для мініпрози 2020

МІКРОЛІТИ: ПОТОЙБІЧ ЦЕЛАНА

Інститут німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті імені Людвига-Максиміліана (нім. Institut für deutsche Kultur und Geschichte Südosteuropas, IKGS) оголошує на 2020 рік конкурс на отримання премії німецького видання «Віддзеркалення» за мініпрозу німецькою, румунською та українською мовами. Розмір премії становить 1500 євро (для кожного з творів). Три визначені фаховими журі найкращі твори будуть перекладені відповідно на дві інші мови й опубліковані у виданні «Spiegelungen» та інших літературних журналах.

З нагоди 100-річчя з дня народження Пауля Целана та 50-ї річниця від його смерті ми хочемо привернути увагу до тих культур та світів, які були важливі для формування цього автора, котрий належить до найвидатніших німецькомовних поетів та поеток другої половини 20-го століття. Літературний конкурс «Мікроліти: потойбіч Целана» покликаний заохотити сучасних письменниць та письменників дослідити цей мовно-культурний простір – почерез кордони, часові й мовні межі, та ословити своє осмислення й сприйняття у формі міні-жанру на стику прози й лірики.

Видання «Віддзеркалення – часопис німецької культури та історії Південно-Східної Європи» публікує наукові, есеїстичні та літературні тексти, присвячені Дунайсько-Карпатському регіону та його взаємозв’язку з центральноєвропейським простором загалом і німецькомовним зокрема. При цьому йдеться про історичний, мовний та культурний виміри. Значна частина публікацій присвячена темам міграції, суспільних змін та їх наслідків, зміні кордонів та часовим зсувам, питанням (мовної) ідентичності, приналежності, біографічним зламам.

Учасниці й учасники можуть надсилати тексти українською, німецькою чи румунською мовами, що досі не були опубліковані. Довжина текстів не повинна перевищувати 3000 знаків (з пробілами). Всі тексти мають бути анонімізовані. До тексту потрібно додати коротку біографічну довідку. Термін подачі – до 29 лютого 2020 року.

Беручи участь у конкурсі, учасниці та учасники приймають умови участі:  тексти повинні бути написані ними одноосібно або, у випадку колективного написання, це має бути виразно зазначено; – тексти та їх частини не повинні бути надруковані раніше, також онлайн; – надсилаючи тексти на конкурс, учасники та учасниці дають свою згоду персонально зачитувати свої тексти на церемонії вручення премії та на друк цих текстів у виданнях, що їх визначає IKGS. Підтвердження про отримання IKGS не надсилає. Співробітниці та співробітники видання та Iнституту не допускаються до участі в конкурсі. Юридичний шлях виключений.

Тексти у форматі PDF просимо надсилати на е-мейл або поштову адресу IKGS, вказавши тему Spiegelungen-Literaturpreis: spiegelungen-literaturpreis@ikgs.de або ж на поштову адресу Iнституту: Institut für deutsche Kultur und Geschichte Südosteuropas an der LMU München Halskestraße 15, D-81379 München Deutschland / Німеччина Редакція видання відтак надсилає всі тексти організаторам-партнерам в Україні та Румунії для оцінки журі.

До оголошення німецькою, українською та румунською.

 

Gefördert von: